Junior Show Results

2021 Top Five

2021 Top Five

Heifers

Grand Champion Heifer
Mercedes Ferree
Angus
Sullivan
Reserve Grand Champion Heifer
Mercedes Ferree
Sim Solution
Sullivan
3rd Overall Heifer
Aubrey Neal
Limousin
Osgood
4th Overall Heifer
Landree Warnock
Chianina
Urbana
5th Overall Heifer
Houston Ferree
Commercial
Sullivan

Steers

Grand Champion Steer
William Morris
Crossbred
Bargersville
Reserve Grand Champion Steer
Harper Henney
Crossbred
Angola
3th Overall Steer
Delaney Ott
Shorthorn
Albion
4th Overall Steer
Harlee Henney
Charolais
Angola
5th Overall Steer
Cagney Utterback
Maine
Alexandria

Showmanship

2021 Showmanship Winners

Novice

Champion
Kylee Barker
Reserve Champion
Landree Warnock
3rd Overall
Karly Lowes
4th Overall
Cohen Berry
5th Overall
Maddox Gunn

Junior

Champion
Gabrielle Tebo
Reserve Champion
Jhett Stillwell
3rd Overall
Harlee Henney
4th Overall
Lillie Sickafoose
5th Overall
Hadley Hendrickson

Intermediate

Champion
Robert Rogers
Reserve Champion
Chase Harker
3rd Overall
Harper Henney
4th Overall
Hayley Jarck
5th Overall
Abby Bratcher

Senior

Champion
Luke Harker
Reserve Champion
Skylar Bennett
3rd Overall
Dylan Kottkamp
4th Overall
Rachael Rogers
5th Overall
Miller Smith

Supreme Showman

Champion
Luke Harker

Angus Class

Angus Steer Class Winners

Divison 1

Class 110

1st
Caden Wampler
898
Greens Fork
2nd
Shyan Bennett
852
Winchester
3rd
Kade Bender
892
Wadesville
4th
Kai McKinny
884
Rossville
5th
Kylen McMullen
874
Rockville

Class 111

1st
Sawyer Maxwell
980
West Lafayette
2nd
Austin Amick
958
Roanoke
3rd
Max Scholz
930
Medaryville
4th
Jaykob Clothier
910
Chalmers
5th
Ella Mauck
964
Gaston

Class 112

1st
Skylar Bennett
1,075
Winchester
2nd
Arie Martin
1,000
Walton
3rd
Bryce Futa
1,110
New Carlisle

Division Champions

Overall Angus Steer Division Champion
Caden Wampler
Overall Angus Steer Reserve Division Champion
Skylar Bennett

Angus Heifer Class Winners

Divison 1

Class 321

1st
Skye Wimmer
5/5/2020
Portland
2nd
Claire Brown
7/15/2020
West Lafayette
3rd
Audrey Biddle
5/17/2020
Remington
4th
Cain Galloway
5/15/2020
Hillsboro

Class 322

1st
Charlee Gibson
5/1/2020
Mooreland
2nd
Bryson Cardinal
5/3/2020
Bruceville
3rd
Addisyn Gettinger
5/2/2020
Connersville
4th
Alyvia Wilhoite
5/3/2020
Lebanon
5th
Kylie Sankey
5/1/2020
Waynetown
6th
Kori Craig
5/2/2020
Economy
7th
Thomas Boggs
5/3/2020
Warsaw

Division Champions

Division 1 Champion
Skye Wimmer
Reserve Division 1 Champion
Claire Brown

Divison 2

Class 323

1st
Mason Armstrong
4/27/2020
Fredericksburg
2nd
Karson Patton
4/22/2020
Frankfort
3rd
Allie Howell
4/29/2020
Marengo
4th
CeCe Rice
4/22/2020
Wingate
5th
Ryder Stone
4/25/2020
Rosedale
6th
Jerryn Pettigrew
4/25/2020
Columbia City

Class 324

1st
Collin Zuckschwerdt
4/20/2020
Bloomfield
2nd
Dalila Geiger
4/16/2020
Albion
3rd
Evan Policinski
4/20/2020
Butler
4th
Gabe Jackson
4/19/2020
Tennyson
5th
Stormy Swaim
4/16/2020
Hillsboro

Class 325

1st
DeLaney Truebenbach
4/12/2020
Knightstown
2nd
Raleigh Doerstler
4/9/2020
Hagerstown
3rd
Megan Craig
4/4/2020
Economy
4th
Ella Peterson
4/10/2020
Attica
5th
Korden Bush
4/9/2020
Thorntown
-
Skye Wimmer
4/4/2020
Portland

Class 326

1st
Skylar Bennett
3/24/2020
Winchester
2nd
Teague Bruner
3/20/2020
Evansville
3rd
Clayton Kessler
3/12/2020
Crawfordsville
4th
Abby Burger
3/20/2020
Pittsboro
5th
Julz Jackson
3/11/2020
Tennyson

Class 327

1st
Charlee Gibson
3/2/2020
Mooreland
2nd
Drew Webster
3/7/2020
Crawfordsville
3rd
Parker Hacker
3/5/2020
Cloverdale
4th
Lane Hull
3/5/2020
Noblesville
5th
Audrey Korniak
3/2/2020
Rensselaer
6th
Brendan Mosbaugh
3/4/2020
Cicero

Division Champions

Division 2 Champion
Mason Armstrong
Reserve Division 2 Champion
Karson Patton

Divison 3

Class 328

1st
Mercedes Ferree
2/27/2020
Sullivan
2nd
Madeline Gardner
2/14/2020
Princeton
3rd
Gabe Jackson
2/26/2020
Tennyson
4th
Maggie Hughes
2/13/2020
Peru
4th
Dusty Robinson
2/20/2020
Hillsboro

Class 329

1st
Stormi Swaim
2/10/2020
Rockville
2nd
Hadley Korniak
2/2/2020
Rensselaer
3rd
Kaitlyn Scholz
2/6/2020
Medaryville
4th
Ava Dempsey
2/3/2020
Hope

Class 330

1st
Nola Dickerson
1/29/2020
Jamestown
2nd
Claire Waits
1/31/2020
Rushville
3rd
Drew Brown
1/23/2020
Rockville
4th
Andrew Klinkhamer
1/28/2020
West Lafayette
5th
Max Scholzy
1/20/2020
Medaryville
6th
Hank Rudy
1/23/2020
Summitville

Class 331

1st
Karson Patton
1/12/2020
Frankfort
2nd
Kya Lasley
1/3/2020
Trafalgar
3rd
Ethan Miller
1/3/2020
Gaston
4th
Audrey Korniak
1/14/2020
Rensselaer
5th
Adalynn Eakin
1/3/2020
Carthage
6th
Logan Bridges
1/13/2020
Shirley

Division Champions

Division 3 Champion
Mercedes Ferree
Reserve Division 3 Champion
Madeline Gardner

Divison 4

Class 332

1st
Mercedes Ferree
10/23/2019
Sullivan
2nd
Kallie Anne Knott
11/4/2019
LaOtto
3rd
Claire Brown
9/15/2019
West Lafayette
4th
Ethan Miller
9/13/2019
Gaston

Division Champions

Division 4 Champion
Mercedes Ferree
Reserve Division 4 Champion
Kallie Anne Knott

Division Champions

Overall Angus Division Champion
Mercedes Ferree
Overall Angus Reserve Division Champion
Mason Armstrong

Composite Charolais Class

Composite Charolais Class Winners

Class 333

1st
Vivian Sickafoose
5/3/2020
South Whitley

Class 334

1st
Jaydyn Wehmer
4/3/2020
Poseyville
2nd
Madeline Armstrong
3/10/2020
Bargersville

Class 335

1st
Olivia Overbeck
2/23/2020
Remington
2nd
McKinley Burton
2/2/2020
Claypool

Division Champions

Overall Composite Charolais Division Champion
Olivia Overbeck
Overall Composite Charolais Reserve Division Champion
Jaydyn Wehmer

Chianina Class

Chianina Class Winners

Class 410

1st
Brooke Hayden
5/18/2020
Lowell
2nd
Bryce Armstrong
5/22/2020
Bargersville
3rd
Kamden Shields
5/4/2020
Rockville

Class 411

1st
Hudson Van Meter
4/25/2020
Monon
2nd
Landon Berry
4/19/2020
Rockville
3rd
Clint Main
4/2/2020
Seymour
4th
Colton Wynn
4/4/2020
5th
Carter Bills
4/12/2020
Columbia City
6th
Lauren Loudermilk
4/22/2020
Vincennes
7th
Garret Cox
4/26/2020
Lynn

Class 412

1st
Landree Warnock
3/16/2020
Urbana
2nd
Rylie Lanum
3/6/2020
Flora
3rd
Harper Simpson
3/3/2020
4th
Maci Scher
3/19/2020
Huntington
5th
Spencer Cass
3/7/2020
Ladoga
6th
Makena Hogue
3/15/2020
Trafalgar
7th
Drew Vehslage
3/12/2020
Brownstown
8th
Hunter Wiese
3/15/2020
Reynolds

Class 413

1st
Kaitlyn Lowes
2/24/20200
Greenfield
2nd
Izabella Stanfield
2/2/2020
Seymour
3rd
Michaela Sue Steveson
2/28/2020
Terre Haute
4th
Caleb Crowder
2/21/2020
Attica

Class 414

1st
Whitney Swaim
1/30/2020
2nd
Bryce Armstrong
1/23/2020
Bargersville
3rd
Hadleigh Vogel
1/24/2020
Rockport

Division Champions

Overall Chianina Division Champion
Landree Warnock
Overall Chianina Reserve Division Champion
Hudson Van Meter

ChiAngus Class

ChiAngus Steer Class Winners

Divison 1

Class 129

1st
Adam Jochem
786
Dale
2nd
Jaden Rostochak
802
Larwill

Class 130

1st
Catherine Martin
896
New Castle
2nd
Colin Elgin
894
Zionsville
3rd
Jordan Loudermilk
886
Vincennes
4th
Jaxsen Baker
850
Bedford
5th
Lillian Anthis
886
Sandborn

Class 131

1st
Carson Bell
938
Chalmers
2nd
Ali Sottong
928
Tipton
3rd
Andrew Jarck
932
Fairmount
4th
Lane Asher
946
Greensburg
5th
Layla Knotts
920
Carlisle
6th
Conner Love
936
Lizton
7th
Evan Policinski
946
Butler
8th
Katelin Gann
942
Gaston

Class 132

1st
Anna Sickafoose
954
South Whitley
2nd
Ryne Flickinger
950
Wakarusa
3rd
Ross Brumbaugh
982
LaOtto
4th
Aaron Amick
958
Roanoke
5th
Audry Bell
966
New Castle
6th
Caleb Crowder
990
Attica

Class 133

1st
Gentry Bouse
1,045
Mentone
2nd
Grant Rumple
1,095
Decatur
3rd
Summer Harvey
1,120
Liberty
4th
Andon Zehring
1,070
Leesburg
5th
MacKinzie Myers
1,120
Camden
6th
Colton Stockment
1,040
Brookston

Division Champions

Overall ChiAngus Steer Division Champion
Anna Sickafoose
Overall ChiAngus Steer Reserve Division Champion
Carson Bell

ChiAngus Heifer Class Winners

Divison 1

Class 401

1st
Remi Earnhart
3/23/2020
Churubusco
2nd
Elijah Steiner
3/20/2020
Decatur

Class 402

1st
Kevin Hesser
2/12/2020
Leesburg
2nd
Kyla Wolfe
2/19/2020
Oaktown

Division Champions

Overall ChiAngus Heifer Division Champion
Kevin Hesser
Overall ChiAngus Heifer Reserve Division Champion
Kayla Wolfe

Commercial Class

Commercial Class Winners

Divison 1

Class 301

1st
Lainey Thompson
686
Huntington
2nd
Maggie Shoufler
626
Fortville
3rd
Cole Stierwalt
624
Quincy
4th
Madilynn Davis
652
Albion

Class 302

1st
Kylen McMullen
754
Rockville
2nd
Kaylee Bender
718
Wadesville
3rd
Riley Richardson
748
Warren
4th
RJ Ayers
774
Warsaw
5th
Zayden Kratzer
756
Warren
6th
Danyelle Hutson
772
Hartford City
7th
Madelyn Zimmerman
720
Milford

Class 303

1st
Houston Ferree
806
Sullivan
2nd
Madeline Gardner
796
Princeton
3rd
Carly Spry
798
Reynolds
4th
Matthew Blackburn
806
Columbia City
5th
Natalee Quante
804
Richmond
6th
Royston Pruet
808
Danville
7th
Lilah Doerstler
796
Hagerstown
8th
Olivia Branam
794
Terre Haute

Class 304

1st
Clint Main
834
Seymour
2nd
Gwen Harvey
850
Liberty
3rd
Brooke Phipps
848
Bedford
4th
Owen Miller
850
Gaston
5th
Emalin Sherman
836
LaGrange
6th
Karli Miller
824
Kokomo
7th
Grace Tibbs
834
Walkerton
8th
Gavin Ransom
848
Boswell

Division Champions

Division 1 Champion
Houston Ferree
Reserve Division 1 Champion
Madeline Gardner

Divison 2

Class 305

1st
Braylen Schaeffer
852
Hagerstown
2nd
Brice Patrick
868
North Manchester
3rd
Madison Love
862
Pittsboro
4th
Mason Cass
862
Ladoga
5th
Emma Hacker
856
Bloomington
6th
Kase Clevenger
854
Anderson
7th
Hudson Kahn
868
Markle

Class 306

1st
Raygan Harrison
876
Greensburg
2nd
Camryn Clapp
892
Montezuma
3rd
Xavier Ferris
880
Whiteland
4th
Catelynn Hockemeyer
878
Columbia City
5th
Mia Edwards
888
Marion
6th
Teague Bruner
870
Evansville
7th
Connor Lehman
882
Monroe
8th
Reid Barker
882
Kendallville

Class 307

1st
Katie Hoffman
908
Culver
2nd
Allie Ayers
898
Warsaw
3rd
Dalila Geiger
900
Albion
4th
Kaitlyn Hutson
906
Frankton
5th
Wyatt Howe
902
Hudson
6th
Elizabeth Miller
896
Atlanta
7th
David Koch
900
Oldenburg
8th
Darcy Cox
894
Lynn

Class 308

1st
Anna Kelly
922
Kokomo
2nd
Ethan Hamm
922
Greencastle
3rd
Zach Hayden
914
Hebron
4th
Kenleigh Berry
918
Rockville
5th
Colton Clifford
918
Roachdale
6th
Grace Whitaker
916
Paragon
7th
Kaiden Clevenger
910
Anderson
8th
Jordan Cree
922
Remington

Division Champions

Division 2 Champion
Braylen Schaeffer
Reserve Division 2 Champion
Katie Hoffman

Divison 3

Class 309

1st
Rachael Rogers
964
Kendallville
2nd
Nathan Hayden
960
Lowell
3rd
Liz Johnson
970
Rochester
4th
Maggie Hughes
2/13/2020
Peru
4th
McKinley Burton
958
Claypool
5th
Layne Haughee
938
Warsaw
6th
Eirah Hamilton
934
Martinsville
7th
Ella Stockton
926
Portland

Class 310

1st
Bailey Tomson
982
Westport
2nd
Landree Warnock
990
Urbana
3rd
Kylee Barker
1010
Kendallville
4th
Mckaylin Turner
1020
Bedford
5th
Luke Harker
982
Hope
6th
Emma Gregory
1025
Battle Ground
7th
Holly Howard
1020
Fort Wayne
8th
Tanner Smithson
1015
LaOtto

Class 311

1st
Spencer Goettemoeller
1125
Winchester
2nd
Skylar Bennett
1075
Winchester
3rd
Ashton Willis
1050
Shirley
4th
Chandler Lowes
1185
Anderson
5th
Garrett Walther
1030
Centerville
6th
Luke Herr
1050
Atlanta

Division Champions

Division 3 Champion
Bailey Tomson
Reserve Division 3 Champion
Spencer Goettemoeller

Division Champions

Overall Commercial Division Champion
Houston Ferree
Overall Commercial Reserve Division Champion
Bailey Tomson

Crossbred Class

Crossbred Steer Class Winners

Divison 1

Class 140

1st
Mallory Johnson
786
Churubusco
2nd
Robert Martin
722
New Castle
3rd
Matthew Blackburn
776
Columbia City
4th
Allie Ayers
744
Warsaw
5th
Huston Ellingwood
726
Alexandria
6th
Richard Gregory
792
Martinsville
7th
McKenzie Huffman
724
Warren
8th
Hayden Stevens
796
Ellettsville

Class 141

1st
Hunter Smithson
836
LaOtto
2nd
Hadley Hendrickson
868
Farmland
3rd
Isabella Witte
866
Wilkinson
4th
Hadley Hendrickson
822
Farmland
5th
Kipton Edie
818
Lebanon
6th
Cooper Rudy
808
Summitville
7th
Addison Purlee
842
Salem
8th
Cole Jones
866
Mooresville

Division 1 Champions

Division 1 Champion
Mallary Johnson
Reserve Division 1 Champion
Hunter Smithson

Divison 2

Class 142

1st
Remi Earnhart
876
Churubusco
2nd
Molly Land
878
Pittsboro
3rd
Tyson Thompson
900
Huntington
4th
Gavin Young
898
Rochester
5th
Lauren Brown
902
Butler
6th
Maxwell Adams
892
Berne

Class 143

1st
Hayley Jarck
942
Fairmount
2nd
Addi Collins
944
Clay City
3rd
Tori Culp
932
Francesville
4th
Nola Dickerson
940
Jamestown
5th
Jacobie Geiger
922
Albion
6th
Cohen Berry
930
Rockville
7th
Jordan Cree
948
Remington

Class 144

1st
William Morris
980
Bargersville
2nd
Harper Henney
962
Angola
3rd
Payton Farmer
986
Brownstown
4th
Bridgette Futa
966
New Carlisle
5th
Westin Bush
830
Thorntown
6th
Royston Pruet
960
Danville
7th
Ashley Wampler
988
Milton
8th
Ashley Pugh
952
Rochester

Division 2 Champions

Division 2 Champion
William Morris
Reserve Division 2 Champion
Harper Henney

Divison 3

Class 145

1st
Gianis Tourloukis
1,020
Valparaiso
2nd
Claire Sennett
1,015
Waynetown
3rd
Ross Howard
1,020
Monticello
4th
Colin Elgin
1,010
Zionsville
5th
Kylee Barker
1,005
Kendallville
6th
Wyatt Merrill
1,015
Colfax
7th
Hadley Grubbs
1,025
Hillsboro
8th
Haley Nelson
1,000
Claypool

Class 146

1st
Redmin Brumbaugh
1,055
LaOtto
2nd
Stephanie Berenda
1,035
Earl Park
3rd
Maxwell Adams
1,040
Berne
4th
Jacob Baumann
1,050
Decatur
5th
Kinzie Mollenkopf
1,065
Logansport
6th
Madelyn Zimmerman
1,055
Milford

Class 147

1st
Robert Rogers
1,090
Kendallville
2nd
Ella Mauck
1,120
Gaston
3rd
Addison Ramsay
1,165
Rockville

Division 3 Champions

Division 3 Champion
Robert Rogers
Reserve Division 3 Champion
Redmin Brumbaugh

Division Champions

Overall Crossbred Steer Division Champion
William Morris
Overall Crossbred Steer Reserve Division Champion
Harpey Henney

Mainetainer Class

Mainetainer Class Winners

Divison 1

Class 403

1st
Claire Sennett
6/8/2020
Waynetown
2nd
Kayla Sankey
5/23/2020
Waynetown
3rd
Ella Grubbs
5/10/2020
Hillsboro

Class 404

1st
Lauren Kelly
4/12/2020
Kokomo
2nd
Addi Collins
4/10/2020
Clay City
3rd
Maggie Taylor
4/20/2020
Walton
4th
Caytlin Sherman
4/8/2020
LaGrange
5th
Ryder Stone
4/18/2020
Rosedale
6th
Kaylee Klein
4/10/2020
Liberty
7th
Abby Burger
4/24/2020
Pittsboro
8th
Madilynn McCain
4/30/2020
Delphi

Class 405

1st
Kendall Leonhardr
4/6/2020
Fortville
2nd
Nathan Hayden
4/5/2020
Lowell
3rd
Elly Roessler
4/4/2020
Bargersville
4th
Macey Banter
4/2/2020
Oaktown
5th
Gracie Skirvin
4/3/2020
Bloomington
6th
Caroline Bickel
4/4/2020
Bremen
7th
Tyler Crowder
4/6/2020
Attica
8th
Madilynn Davis
4/2/2020
Albion

Class 406

1st
Ty Pettigrew
3/17/2020
Columbia City
2nd
Faith Martin
3/19/2020
New Castle
3rd
Miller Smith
3/17/2020
Pendleton
4th
Bryson Cardinal
3/20/2020
Bruceville
5th
Kane Gettinger
3/27/2020
Connersville

Class 407

1st
Bryce Hayden
3/8/2020
Lowell
2nd
Harper Henney
3/2/2020
Angola
3rd
Landon Hurst
3/3/2020
New Paris
4th
Wyatt Wiese
3/15/2020
Reynolds
5th
Cole Rhoads
3/1/2020
Ladoga

Class 408

1st
Mercedes Ferree
2/25/2020
Sullivan
2nd
Bailey Tomson
2/18/2020
Westport
3rd
Harrison Stofer
2/27/2020
Warsaw
4th
Olivia Overbeck
2/18/2020
Remington
5th
Mallory Johnson
2/19/2020
Oaktown
6th
Bailey Futa
2/18/2020
New Carlisle

Class 409

1st
Reid Utterback
1/12/2020
Elwood
2nd
Zach Hayden
1/23/2020
Hebron
3rd
Kailyn Martin
1/12/2020
West Lafayette

Division Champions

Overall Mainetainer Division Champion
Mercedes Ferree
Overall Mainetainer Reserve Division Champion
Reid Utterback

Hereford Class

Hereford Steer Class Winners

Divison 1

Class 104

1st
Weston Maddox
770
Brookston
2nd
Oren Stowers
886
Frankfort
3rd
Lane Merrill
786
Thorntown
4th
Henry Danko
788
Shelburn
5th
Westin Bush
830
Thorntown

Class 105

1st
Audrey Korniak
940
Rensselaer
2nd
Riggin Goings
1,020
Royal Center
3rd
Kaden Dillon
1,015
Jonesboro
4th
Mattie Flohr
1,000
Danville
5th
Jayden Simpson
978
Roachdale
6th
Natalee Quante
974
Richmond
7th
AJ Thompson
974
Rockville

Class 106

1st
Ava Butt
1,080
Cory
2nd
JD Seward
1,050
Rockville
3rd
Reece Clinkenbeard
1,060
Edwardsport
4th
Hattie Duncan
1,120
Wingate
5th
Sutton Ramsay
1,055
Rockville
6th
Wyatt Dunn
1,050
Tipton

Division Champions

Overall Hereford Steer Division Champion
Audrey Korniak
Overall Hereford Steer Reserve Division Champion
Weston Maddox

Hereford Heifer Class Winners

Divison 1

Class 312

1st
Sage Lawrence
6/15/2020
Avilla
2nd
Grace Fry
7/15/2020
Roachdale
3rd
Luke Hall
6/21/2020
LaGrange

Class 313

1st
Collin Deatsman
5/10/2020
Leesburg
2nd
Lilly Edwards
5/21/2020
Marion
3rd
Tatym Green
5/12/2020
Cicero
4th
Mia Overmyer
5/12/2020
Rochester
5th
Cole Kesler
5/15/2020
Brookston

Class 314

1st
Avery Stadler
5/2/2020
Ladoga
2nd
Redmin Brumbaugh
5/6/2020
LaOtto
3rd
Ray Duncan
5/2/2020
Wingate
4th
Hogan Hendrickson
5/2/2020
Farmland

Division Champions

Division 1 Champion
Collin Deatsman
Reserve Division 1 Champion
Avery Stadler

Divison 2

Class 315

1st
Keilyn Stauffer
4/11/2020
Trafalgar
2nd
Alexis Wilhoite
4/26/2020
Lebanon
3rd
Karlie Marion
4/14/2020
West Terre Haute
4th
Taylor Alexander
4/23/2020
Alexandria
5th
Courtney Hall
4/14/2020
LaGrange
6th
Jaidan Stevens
4/21/2020
New Carlisle
7th
Cole Kesler
4/30/2020
Brookston

Class 316

1st
Dylan Kottkamp
3/26/2020
Clayton
2nd
Olivia Neal
3/19/2020
Osgood
3rd
Avery Stadler
4/2/2020
Ladoga
4th
Bailey Laudeman
3/30/2020
Bremen
5th
Wyatt Merrill
4/1/2020
Colfax
6th
Caleb Reynolds
3/25/2020
Atlanta
7th
Lily Miles
3/27/2020
Morgantown
-
Dylan Kottkamp
4/3/2020
Clayton

Class 317

1st
Maddox Gunn
3/15/2020
Greenfield
2nd
Hadley Korniak
3/12/2020
Rensselaer
3rd
Shaylee Goings
3/1/2020
Royal Center
4th
Kya Lasley
3/15/2020
Trafalgar
5th
Brogan Brunt
3/5/2020
Summitville
6th
Emmalyn Stockment
3/5/2020
Brookston
7th
Jayden Simpson
3/3/2020
Roachdale
8th
Ellee Bills
3/17/2020
Columbia City

Division Champions

Division 2 Champion
Dylan Kottkamp
Reserve Division 2 Champion
Maddox Gunn

Divison 3

Class 318

1st
Maddox Gunn
2/28/2020
Greenfield
2nd
Dalton Davis
2/21/2020
Thorntown
3rd
Michaela Marion
2/23/2020
West Terre Haute
4th
Taylor Laudeman
2/24/2020
Bremen
5th
JD Seward
2/9/2020
Rockville
6th
Ray Duncan
2/9/2020
Wingate
7th
Jaidan Stevens
2/28/2020
New Carlisle

Class 319

1st
Sarah Lawrence
2/3/2020
Avilla
2nd
Landon Deatsman
1/31/2020
Leesburg
3rd
Chase Laudeman
2/2/2020
Bremen
4th
Reece Clinkenbeard
2/2/2020
Edwardsport
5th
Maggie Danko
1/15/2020
Shelburn

Division Champions

Division 3 Champion
Maddox Gunn
Reserve Division 3 Champion
Dalton Davis

Divison 4

Class 320

1st
Izabella Stanfield
10/25/2019
Seymour
2nd
Schelby Clothier
11/11/2019
Chalmers

Division Champions

Division 4 Champion
Schelby Clothier
Reserve Division 4 Champion
Izabella Stanfield

Division Champions

Overall Hereford Heifer Division Champion
Collin Deatsman
Overall Hereford Heifer Reserve Division Champion
Maddox Gunn

Limousin Class

Limousin Steer Class Winners

Divison 1

Class 123

1st
Catelynn Hockemeyer
850
Columbia City
2nd
Claire Kessler
894
Crawfordsville
3rd
Krede Shields
866
Rockville
4th
Cole Bell
820
Chalmers

Class 124

1st
Danielle White
906
Wakarusa
2nd
Eli Walther
1,035
Centerville
3rd
Rain Walker
938
La Crosse

Division Champions

Overall Limousin Steer Division Champion
Catelyn Hockemeyer
Overall Limousin Steer Reserve Division Champion
Danielle White

Limousin Heifer Class Winners

Division 1

Class 450

1st
Megan Murray
5/16/2020
Trafalgar
2nd
Jaydyn Wehmer
5/5/2020
Poseyville

Class 451

1st
Claire Sennett
3/27/2020
Waynetown
2nd
Claire Kessler
4/18/2020
Crawfordsville
2nd
Nolan Baker
4/3/2020
Mooresville

Class 452

1st
Carter Kessler
2/20/2020
Crawfordsville
2nd
Gabrielle Tebo
1/4/2020
West Harrison

Class 453

1st
Aubrey Neal
10/18/2019
Osgood

Division Champions

Overall Limousin Heifer Division Champion
Aubrey Neal
Overall Limousin Heifer Reserve Division Champion
Claire Sennett

Maine-Anjou Class

Maine-Anjou Steer Class Winners

Divison 1

Class 134

1st
Mallory Johnson
858
Churubusco
2nd
Emma Brown
838
Butler
3rd
Allison Dawson
700
Hillsboro
4th
Madison Scarborough
808
La Crosse
5th
Katelin Gann
838
Gaston
6th
Cheyenne Gregory
808
Martinsville
7th
Hank Rudy
770
Summitville

Class 135

1st
Nash Bouse
862
Mentone
2nd
Rachael Rogers
920
Kendallville
3rd
Bryce Armstrong
888
Bargersville
4th
Catelynn Hockemeyer
898
Columbia City
5th
Chandler Lowes
922
Anderson
6th
Josh Bloomquist
878
Rochester
7th
Kendall Raaf
914
Rockport

Class 136

1st
Cagney Utterback
932
Alexandria
2nd
Grant Gentry
930
Paragon
3rd
Karly Lowes
942
Greenfield
4th
Bentley Moscrip
928
Bloomington
5th
Katelyn Borne
936
Decatur
6th
Colton Clifford
930
Roachdale
7th
Haley Nelson
940
Claypool
8th
Taylor Laudeman
948
Bremen

Class 137

1st
Collin Deatsman
952
Leesburg
2nd
Jacob Dillon
978
Bicknell
3rd
Reece Howard
964
Monticello
4th
Landon Berry
966
Rockville
5th
Hunter Smithson
964
LaOtto
6th
James Bohannan
956
Charlestown
7th
Cash Rumple
962
Decatur
8th
Remington Brumbaugh
960
LaOtto

Class 138

1st
Kolby Harcourt
1,015
Fillmore
2nd
Addi Collins
1,000
Clay City
3rd
Owen Marshall
1,010
Seymour
4th
Cohen Berry
996
Rockville
5th
Sawyer Maxwell
982
West Lafayette
6th
Caden Wampler
1,000
Greens Fork
7th
Eli Kolb
1,005
Sheridan

Class 139

1st
Austin Bush
1,020
Thorntown
2nd
Hayley Jarck
1,040
Fairmount
3rd
Ethan Marsh
1,025
Monrovia
4th
Noah Hayden
1,020
Lowell
5th
Presley Zehring
1,020
Leesburg
6th
Gracyn Stevens
1,045
Kirklin
7th
Darci Dunn
1,155
Tipton

Division Champions

Overall Maine-Anjou Steer Division Champion
Cagney Utterback
Overall Maine-Anjou Steer Reserve Division Champion
Collin Deatsman

Maine-Anjou Heifer Class Winners

Divison 1

Class 415

-
Owen Marshall
6/3/2020
Seymour

Class 416

1st
Kendall Leonhard
4/15/2020
Fortville
2nd
Kailyn Martin
4/22/2020
West Lafayette
3rd
Kade Banter
4/20/2020
Eaton
4th
Caytlin Sherman
4/3/2020
LaGrange

Class 417

1st
Clint Main
3/16/2020
Seymour
2nd
Lillie Sickafoose
3/6/2020
South Whitley

Class 418

1st
McKenzie Huffman
1/13/2020
Warren
2nd
Mackenzie Hodupp
2/28/2020
Kokomo

Division Champions

Overall Maine-Anjou Heifer Division Champion
Clint Main
Overall Maine-Anjou Heifer Reserve Division Champion
Kendall Leonhard

Simmental Class

Simmental Steer Class Winners

Divison 1

Class 107

1st
Layla Knotts
860
Carlisle
2nd
Tori Culp
888
Francesville
3rd
Chase Harker
880
Hope
4th
Catelynn Hockemeyer
838
Columbia City
5th
Kloee Bills
874
Columbia City
6th
Hayden Stevens
884
Ellettsville

Class 108

1st
Kipton Edie
962
Lebanon
2nd
Jacob Spry
978
Reynolds
3rd
Addison Holstine
902
Plainville
4th
Jhett Stillwell
950
Colfax
5th
Evelyn Stein
970
Columbia City
6th
Avery Hess
968
Goshen
7th
Stephanie Berenda
968
Earl Park
8th
Clayton Kessler
988
Crawfordsville

Class 109

1st
Ashlyn Kelly
1,010
Kokomo
2nd
Blake Peterson
1,000
Remington
3rd
Jonathan Borne
1,060
Decatur
4th
Grant Horning
1,180
Anderson
5th
Maylee Koons
1,070
Worhington
6th
Rain Walker
1,015
La Crosse
7th
Audrey Waits
1,015
Rushville

Division Champions

Overall Simmental Steer Division Champion
Kipton Edie
Overall Simmental Steer Reserve Division Champion
Ashlyn Kelly

Simmental Heifer Class Winners

Division 1

Class 442

1st
Drew Brown
5/12/2020
Rockville
2nd
Lane Merrill
5/5/2020
Thorntown

Class 443

1st
Aubrey Neal
4/20/2020
Osgood
2nd
Clint Main
4/17/2020
Seymour
3rd
Glennys McGurk
4/15/2020
Kingman
4th
Makena Hogue
4/3/2020
Trafalgar
5th
Shayla Meinders
4/16/2020
Milan
6th
Blake Peterson
4/20/2020
Remington
7th
Harrison Wicker
4/17/2020
Rushville
8th
Cash Rumple
4/18/2020
Decatur

Class 444

1st
Mattie Doerstler
3/26/2020
Greens Fork
2nd
Camryn Clapp
3/18/2020
Montezuma
3rd
Delaney Meredith
3/19/2020
Bargersville
4th
Robert Rogers
3/25/2020
Kendallville
5th
Adyn Dempsey
3/18/2020
Hope
6th
Emily Miller
3/28/2020
Vevay

Class 445

1st
Hadley Hendrickson
3/4/2020
Farmland
2nd
Kaden Bennington
3/10/2020
Jamestown
3rd
Braylen Schaeffer
3/9/2020
Hagerstown
4th
Aubrey Neal
3/3/2020
Osgood
5th
Bailey Robbins
11/3/2019
Paoli
6th
Grace Richards
3/4/2020
Bloomington
7th
Landen McAlister
3/7/2020
Patriot

Class 446

1st
Levi Fagner
2/20/2020
Star City
2nd
Hailey Hedrick
2/19/2020
Shirley
3rd
Luke Herr
2/26/2020
Arcadia
4th
Mitchell Hogue
2/23/2020
Trafalgar

Class 447

1st
Clark Dwenger
2/11/2020
Milan
2nd
Lainie McAlister
2/6/2020
Patriot
3rd
Garrett Crowder
2/9/2020
Attica
4th
Camille Hettinger
2/7/2020
Vevay

Class 448

1st
Olivia Kuhn
1/9/2020
Peru
2nd
Grant Horning
1/16/2020
Anderson
3rd
Houston Ferree
1/26/2020
Sullivan

Class 449

1st
Hadley Hendrickson
10/2/2019
Farmland
2nd
Gabrielle Tebo
10/11/2019
Idaville
3rd
Grace Klinkhamer
9/15/2019
West Lafayette
4th
Clayton Kelley
9/18/2019
Salem

Division Champions

Overall Simmental Heifer Division Champion
Mattie Doerstler
Overall Simmental Heifer Reserve Division Champion
Hadley Hendrickson

Black Hereford Class

Black Hereford Class Winners

Division 1

Class 422

1st
Carter Gilham
1/1/2020
Sullivan
2nd
Cole Young-Darlage
9/1/2019
Norman
3rd
Claire Young
11/3/2019
Norman

Division Champions

Overall Black Hereford Division Champion
Carter Gilham
Overall Black Hereford Reserve Division Champion
Cole Young-Darlage

Market Heifer Class

Market Heifer Class Winners

Divison 1

Class 125

1st
Seth Martin
782
Kingman
2nd
Riley Hayden
788
Lowell
3rd
Jack Stillwell
764
Colfax
4th
Parker Johnson
760
Lafayette
5th
Anna Hannon
702
Rensselaer

Class 126

1st
Gunner Smithson
854
LaOtto
2nd
Karli Miller
1,035
Kokomo
3rd
Annabelle Jessup
802
Noblesville
4th
Drew Webster
860
Crawfordsville
5th
Kinley Rostochak
806
Larwill
6th
Bailee Tracy
854
Columbia City
7th
Harper Kahn
852
Markle
8th
Ava Stockton
854
Portland

Class 127

1st
Elizabeth Blackburn
900
Columbia City
2nd
Nate Brown
898
Orleans
3rd
Gavin Young
870
Rochester
4th
Callie Richardson
916
Warren
5th
Aubrey May
898
Elizabeth
6th
Anslee Hawkins
898
Seymour
7th
Connor Lehman
880
Monroe
8th
Kristen Stacy
882
Oxford

Class 128

1st
Weston Ott
938
Albion
2nd
Grace Fry
926
Roachdale
3rd
Kipton Edie
974
Lebanon
4th
James Myers
968
Monroe
5th
Ali Sottong
1,025
Tipton
6th
McCoy Taylor
956
Walton
7th
Emily Koch
946
Oldenburg
8th
Raegan Ramsay
972
Rockville

Division Champions

Overall Market Heifer Division Champion
Seth Martin
Overall Market Heifer Reserve Division Champion
Elizabeth Blackburn

Shorthorn Class

Shorthorn Steer Class Winners

Divison 1

Class 117

1st
Madison Love
824
Pittsboro
2nd
Lane Hull
816
Noblesville
3rd
Danielle White
818
Wakarusa
4th
Ashton Willis
876
Shirley
5th
Alexa Lowe
842
Macy
6th
Kyler Lowe
806
Macy

Class 118

1st
Delaney Ott
882
Albion
2nd
Lyla Clauson
934
Rochester
3rd
Belle Bennett
910
Knox
4th
Lane Koons
886
Worhington

Class 119

1st
Elly Roessler
1,085
Bargersville
2nd
Ashley Wampler
1,050
Milton
3rd
Carson Kretzmeier
1,000
Fowler

Division Champions

Overall Shorthorn Steer Division Champion
Delaney Ott
Overall Shorthorn Steer Reserve Division Champion
Elly Roessler

Shorthorn Heifer Class Winners

Division 1

Class 437

1st
Evelyn Hill
6/8/2020
Yorktown
2nd
Addison Purlee
5/13/2020
Salem
3rd
Maggie Shoufler
5/25/2020
Fortville
4th
Dylan Collett
5/19/2020
Liberty

Division Champions

Division 1 Champion
Evelyn Hill
Reserve Division 1 Champion
Addison Purlee

Division 2

Class 438

1st
Ryan Wickard
4/13/2020
Wilkinson
2nd
Reid Utterback
4/11/2020
Elwood
3rd
Lindsey Jester
4/2/2020
Mooreland
4th
Abby Bratcher
4/18/2020
Elizabeth
5th
Lanee Swindell
4/18/2020
Shirley
6th
Cora Barnard
4/8/2020
Wabash
7th
Emily Miller
4/10/2020
Vevay

Class 439

1st
Warner Ott
3/1/2020
Albion
2nd
Paige Wickard
3/9/2020
Wilkinson
3rd
Reagan Ferris
3/27/2020
Whiteland
4th
Emily Adams
3/17/2020
Wilkinson
5th
Emma Ludwig
3/9/2020
West Harrison
6th
Kaiden Clevenger
3/22/2020
Anderson

Division Champions

Division 2 Champion
Ryan Wickard
Reserve Division 2 Champion
Reid Utterback

Division 3

Class 440

1st
Carter Wickard
2/14/2020
Wilkinson
2nd
Addison Holstine
2/20/2020
Plainville
3rd
Carson Barnard
2/12/2020
Wabash

Class 441

1st
Houston Ferree
1/13/2020
Sullivan
2nd
Rylan Jester
1/30/2020
Mooreland
3rd
Katie Fry
1/28/2020
Roachdale
4th
Lyla Clauson
1/3/2020
Rochester
5th
Gwen Brubaker
1/31/2020
Huntertown

Division Champions

Division 3 Champion
Houston Ferree
Reserve Division 3 Champion
Carter Wickard

Division Champions

Overall Shorthorn Heifer Division Champion
Houston Ferree
Overall Shorthorn Heifer Reserve Division Champion
Ryan Wickard

Shorthorn Plus Class

Shorthorn Plus Steer Class Winners

Divison 1

Class 113

1st
Claudia Fraze
798
English
2nd
Hannah Hurford
848
Argos
3rd
Kyler Lowe
806
Macy

Class 114

1st
Harlee Keller
878
Sandborn
2nd
Brooklyn Fletcher
924
Ellettsville
3rd
Rylan Jester
912
Mooreland
4th
Ellie Staggs
902
Terre Haute
5th
Carter Wickard
910
Wilkinson
6th
MacKinzie Myers
908
Camden
7th
Gracyn Stevens
884
Kirklin

Class 115

1st
Bayleigh Huelsenbeck
936
LaOtto
2nd
Reece Howard
980
Monticello
3rd
Connor Lehman
946
Monroe
4th
Alexis Hess
954
Goshen
5th
Colby Coon
956
Waynetown
6th
Bailee Tracy
968
Columbia City
7th
Gavin Mollenkopf
980
Logansport
8th
Nathan Wilhoite
930
Lebanon

Class 116

1st
Connor Hill
1,005
Wakarusa
2nd
Alex Steffy
1,015
Cloverdale
3rd
Brecken Lewis
1,015
Rockville
4th
Lanee Swindell
1,120
Shirley

Division Champions

Overall Shorthorn Plus Steer Division Champion
Harlee Keller
Overall Shorthorn Plus Steer Reserve Division Champion
Connor Hill

Shorthorn Plus Heifer Class Winners

Division 1

Class 423

1st
Eli Walther
5/16/2020
Centerville
2nd
Grace Fry
5/26/2020
Roachdale
3rd
Ramya Dare
5/1/2020
Liberty

Class 424

1st
Drew Brown
4/12/2020
Rockville
2nd
Kailyn Martin
3/20/2020
West Lafayette
3rd
Aubrey Neal
3/25/2020
Osgood
4th
Kevin Hesser
4/4/2020
Leesburg
5th
Katelyn Hull
4/18/2020
Noblesville
6th
Nathan Hill
3/5/2020
Yorktown
7th
Emma Ludwig
4/19/2020
West Harrison

Division Champions

Division 1 Champion
Drew Brown
Reserve Division 1 Champion
Eli Walther

Division 2

Class 425

1st
Reid Utterback
2/26/2020
Elwood
2nd
Lauren Peddycord
2/13/2020
Franklin
3rd
Natalie Rhoads
2/15/2020
Ladoga

Class 426

1st
Shyan Bennett
1/2/2020
Winchester
2nd
Whitney Swaim
1/5/2020
Rockville
3rd
Hailey Jester
1/24/2020
Mooreland
4th
Nola Dickerson
1/6/2020
Jamestown

Division Champions

Division 2 Champion
Reid Utterback
Reserve Division 2 Champion
Shyan Bennett

Division 2

Class 427

1st
Maylee Koons
9/5/2019
Worhington

Division Champions

Division 3 Champion
Maylee Koons

Division Champions

Overall Shorthorn Plus Heifer Division Champion
Reid Utterback
Overall Shorthorn Plus Heifer Reserve Division Champion
Shyan Bennett

Sim-Solution Class

Sim-Solution Class Winners

Division 1

Class 428

1st
Bailey Harvey
5/5/2020
Liberty
2nd
Annika Gregory
5/29/2020
Battle Ground
3rd
Kaitlyn Hutson
5/6/2020
Frankton
4th
Eirah Hamilton
5/28/2020
Martinsville
5th
Mia Overmyer
5/3/2020
Rochester
6th
Ella Peterson
6/14/2020
Attica

Class 429

1st
Blake Peterson
4/17/2020
Remington
2nd
Kamden Shields
4/20/2020
Rockville
3rd
Adam Jochem
4/12/2020
Dale
4th
Bentley Moscrip
4/15/2020
Bloomington
5th
Liz Johnson
4/12/2020
Rochester
6th
Harrison Cass
4/12/2020
Ladoga

Class 430

1st
Whitney Swaim
4/4/2020
Rockville
2nd
Chase Harker
4/9/2020
Hope
3rd
Kyli Petty
4/10/2020
Vincennes
4th
Colt Lanum
4/3/2020
Flora
5th
Kelby Coon
4/5/2020
Waynetown

Class 431

1st
Grady Tebo
3/28/2020
Idaville
2nd
Lilly Asher
3/29/2020
Greensburg
3rd
Grady Tebo
3/22/2020
Idaville
4th
Ferrah Hettinger
3/24/2020
Vevay

Class 432

1st
Ashtyn Harvey
3/1/2020
Straughn
2nd
DeLaney Truebenbach
3/10/2020
Knightstown
3rd
Addisyn Gettinger
3/1/2020
Connersville
4th
Olivia Kuhn
3/4/2020
Peru
5th
Ella Jones
3/18/2020
Mooresville

Class 433

1st
Seth Martin
2/6/2020
Kingman
2nd
Gabrielle Tebo
2/24/2020
Idaville
3rd
Leah Strasburger
2/26/2020
Earl Park
4th
Andrew Klinkhamer
2/5/2020
West Lafayette
5th
Andrew Duncan
2/8/2020
Veedersburg

Class 434

1st
Mercedes Ferree
2/2/2020
Sullivan
2nd
Cameron Zimmerman
2/2/2020
Milford
3rd
Jacobie Geiger
2/2/2020
Albion
4th
Garrett Walther
2/3/2020
Centerville
5th
Reed Hedrick
2/15/2020
Ladoga

Class 435

1st
Camryn Clapp
1/25/2020
Montezuma
2nd
Drew Vehslage
1/7/2020
Brownstown
3rd
Carly Shuter
1/3/2020
Frankton
4th
Matthew Bloomquist
1/12/2020
Rochester
5th
Harrison Wicker
1/28/2020
Rushville
6th
Parker Wicker
1/4/2020
Rushville
7th
Kase Clevenger
1/15/2020
Anderson

Class 436

1st
Raygan Harrison
11/21/2019
Greensburg
2nd
Baylee Dwenger
10/11/2019
Milan

Division Champions

Overall Sim-Solution Division Champion
Mercedes Ferree
Overall Sim-Solution Reserve Division Champion
Seth Martin

Belted Galloway Class

Belted Galloway Steer Class Winners

Divison 1

Class 102

1st
Tommy McGuire
626
Terre Haute
2nd
Alexa Adler
698
Evansville

Class 103

1st
Kaylee Eckelman
816
Seymour
2nd
Sawyer Bales
942
Larwill

Division Champions

Overall Belted Galloway Steer Division Champion
Tommy McGuire
Overall Belted Galloway Steer Reserve Division Champion
Kaylee Eckelman

Belted Galloway Heifer Class Winners

Divison 1

Class 420

1st
Kaylee Eckelman
4/2/2020
Seymour
2nd
Tommy McGuire
3/8/2020
Terre Haute
3rd
Marshall Finke
3/3/2020
Kewanna

Class 421

1st
Marshall Finke
12/30/2019
Kewanna
2nd
Marshall Finke
1/14/2020
Kewanna
3rd
Sawyer Bales
1/26/2020
Larwill

Division Champions

Overall Belted Galloway Heifer Division Champion
Kaylee Eckelman
Overall Belted Galloway Heifer Reserve Division Champion
Tommy McGuire

Charolais Class

Charolais Steer Class Winners

Divison 1

Class 120

1st
Harlee Henney
906
Angola
2nd
Anna Sickafoose
976
South Whitley
3rd
James Myers
1,025
Monroe
4th
Emily Bell
924
Chalmers
5th
Colton Clifford
1,030
Roachdale
6th
Kai McKinny
944
Rossville

Class 121

1st
Carson Kretzmeier
1,085
Fowler
2nd
Katie Hoffman
1,085
Culver
3rd
Megan Craig
1,045
Economy
4th
Colten Anderson
1,070
Lake Village
5th
Annabelle Jessup
1,120
Noblesville
6th
Cody Cox
1,075
Lynn

Division Champions

Overall Charolais Steer Division Champion
Harlee Henney
Overall Charolais Steer Reserve Division Champion
Carson Kretzmeier

Charolais Heifer Class Winners

Divison 1

Class 339

1st
Parker Johnson
5/3/2020
Lafayette
2nd
Jack Witter
5/20/2020
Bath
3rd
Gavyn Krehl
5/15/2020
Corunna

Class 340

1st
Braylen Schaeffer
4/26/2020
Hagerstown
2nd
Kira Stauffer
4/30/2020
Trafalgar
3rd
Harper Simpson
4/10/2020
Rochester

Class 341

1st
Kipton Edie
3/15/2020
Lebanon
2nd
Johnie Anne McDonnell
3/11/2020
Union City
3rd
Ellee Bills
3/16/2020
Columbia City
4th
Carson Barnard
3/10/2020
Wabash
5th
Madilynn McCain
3/6/2020
Delphi

Class 342

1st
Jack Witter
2/29/2020
Bath
2nd
Ashtyn Harvey
1/14/2020
Straughn

Division Champions

Overall Charolais Heifer Division Champion
Braylen Schaeffer
Overall Charolais Heifer Reserve Division Champion
Jack Witter

Red Angus Class

Red Angus Steer Class Winners

Divison 1

Class 122

1st
Delaney Naylor
878
Connersville
2nd
Audrey Waits
886
Rushville

Division Champions

Overall Red Angus Steer Division Champion
Audrey Waits
Overall Red Angus Steer Reserve Division Champion
Delaney Naylor

Red Angus Heifer Class Winners

Divison 1

Class 336

1st
Hannah Taylor
5/10/2020
Tennyson
2nd
Jacob Stofer
4/11/2020
Warsaw
3rd
Cecily Jester
4/6/2020
New Castle

Class 337

1st
Jacob Shuter
3/16/2020
Frankton
2nd
Collin Zuckschwerdt
3/6/2020
Bloomfield
3rd
Olivia Naylor
3/24/2020
Connersville
4th
Cameron Zimmerman
3/26/2020
Milford

Class 338

1st
Hannah Taylor
1/29/2020
Tennyson
2nd
Logan Mollenkopf
1/16/2020
Logansport

Division Champions

Overall Red Angus Heifer Division Champion
Hannah Taylor
Overall Red Angus Heifer Reserve Division Champion
Hannah Taylor

Mini Hereford Class

Mini Hereford Steer Class Winners

Divison 1

Class 101

1st
Mattie Flohr
524
Danville

Division Champions

Overall Mini Hereford Steer Division Champion
Mattie Flohr

Mini Hereford Heifer Class Winners

Divison 1

Class 419

1st
Garrett Flohr
3/5/2020
Danville

Division Champions

Overall Mini Hereford Heifer Division Champion
Garrett Flohr